24
- wrzesień
2018
Autor: admin
Możliwość komentowania Herbaty świata w kapsułkach i tabletkach została wyłączona
Herbaty świata w kapsułkach i tabletkach

Herbaty świata jako suplement diety

Nie od dziś wiadomo, że herbata zielona , poza niewątpliwymi walorami smakowymi, ma również doskonałe właściwości prozdrowotne. Jest świetnym środkiem wspomagającym odchudzanie, dzięki działaniu powodującemu przyspieszanie metabolizmu, a dzięki temu szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o herbaty świata, to na rynku dostępne są różne postaci. Można kupić liście luzem, zamknięte w torebkach do ekspresowego parzenia, a także tabletki, kapsułki syrop czy również cukierki z dodatkiem zielonej herbaty.

Tradycyjne napary

Picie odpowiednio przygotowanego naparu, jakim jest chińska herbata zielona, poprawia samopoczucie i wyszczupla sylwetkę. Ważne jest, aby pamiętać, że koniecznie liście lub torebkę zalewa się wodą lekko przestudzoną, absolutnie nie wrzącą. Temperatura wody powinna wynosić około 70 stopni Celsjusza. Czas zaparzania zależy od rodzaju i mocy naparu, jaki chce się otrzymać. Dobra herbata powinna być trzymana pod przykryciem od 3 do 6 minut. Spożywanie takiego napoju 2 – 3 razy dziennie (zamiast kawy czy innego rodzaju herbaty) powoduje, że ciało staje się lżejsze, bardziej smukłe, poprawia się nastrój oraz redukuje napięcie i stres. Już po kilku tygodniach widać spodziewane efekty. Wspomaga regulowanie poziomu cukru we krwi, dzięki czemu zmniejsza się uczucie głodu, a co za tym idzie podjadanie między posiłkami. Oczekując na jedzenie, zamiast jeść przekąski, warto napić się herbaty, która zaspokoi pragnienie oraz niewielki głód.

Kapsułki, tabletki, syropy

Herbaty świata są też coraz częściej zamykane w nowoczesnych formach suplementów diety. Należą do nich m.in. kapsułki czy tabletki. Niejeden sklep z herbatami online proponuje również syrop z dodatkiem zielonej herbaty. Tego rodzaju specyfiki są reklamowane jako doskonałe wspomaganie dla układu pokarmowego, nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. Nie mogą być jednak stosowane jako zamiennik posiłków, tylko stanowić dodatek do właściwie zbilansowanej diety. Najlepsze herbaty zielone zostały odpowiednio wyselekcjonowane i przygotowane, aby ich właściwości wzbogaciły preparaty. Zwykle przyjmuje się je 1 – 2 razy dziennie po posiłku. W przypadku chęci uzyskania działania odchudzającego, zielona herbata w postaci suplementu powinna być stosowana około pół godziny przed jedzeniem (najlepiej rano i wieczorem). Przed wybraniem tabletek czy kapsułek warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który poleci najbardziej właściwy rodzaj suplementu.