30
- marzec
2018
Autor: admin
Możliwość komentowania Herbata Lung Ching została wyłączona
Herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching

Jedną z bardzo popularnych herbat jest herbata zielona lung ching. Herbata Lung Ching inaczej nazywana jest „Smoczą studnią” i jest jedną z najlepszych chińskich herbat. Przez niektóre osoby nazywana jest królową wszystkich chińskich herbat. Niestety jednak w pełni oryginalna herbata tego typu jest bardzo trudno dostępna. Jeśli sklep z herbatami ma ją w swojej ofercie to jest ona bardzo droga, smaczna i charakteryzuje się wyjątkowym aromatem.

Historia herbaty Lung Ching

Oryginalnie herbata tego rodzaju uprawiana jest niedaleko miasta Hangzhou, które znajduje się w prowincji Zhejiang. Herbata ta jest dostępna na rynku od ponad 1700 lat, a popularna stała się dzięki cesarzowi Qianlong.

Właściwości herbaty Lung Ching

Herbata ta zaliczana jest do zielonych herbat i tak jak większość z nich posiada bardzo pozytywne właściwości. Stosowana jest w tradycyjnej chińskiej medycynie w wielu różnych zastosowaniach. Wśród najważniejszych zastosowań medycznych wymienić należy leczenie ospałości, zaburzeń trawiennych, zatruć alkoholowych czy też rozstroju żołądka. Istnieją także inne funkcje: ułatwianie koncentracji, poprawianie pamięci i rozjaśnianie umysłu, zmniejszanie ryzyka wystąpienia zakrzepów czy też profilaktyka przeciwnowotworowa.

Herbata tego rodzaju ma bardzo pozytywne właściwości dlatego też można spokojnie powiedzieć, że jest to zdrowa i dobra herbata. Trzeba jednak wiedzieć jeszcze w jaki sposób odpowiednio ją zaparzyć. Na jedną szklankę (180 – 200 ml) trzeba użyć 1 łyżeczkę herbaty. Parzenie powinno następować w wodzie o temperaturze 70-80 stopni przez około 3 minuty. Z tych samych liści herbaty można zrobić 2-3 napary herbaty, co sprawia, że jest ona stosunkowo ekonomiczna. Dzięki zastosowaniu tych wszystkich zasad herbata zielona lung ching będzie służyła każdemu swoimi pozytywnymi działaniami prozdrowotnymi.