12
- luty
2021
Autor: admin
Możliwość komentowania Zestawy herbat zielonych i ich zawartość została wyłączona
Zestawy herbat zielonych i ich zawartość

Zestawy herbat zieonych

Zielona herbata powstaje dzięki kilku procesom. Krótkiemu więdnięciu, podgrzewaniu i suszeniu. Najważniejszym z nich jest podgrzewanie dzięki któremu zatrzymane zostaje utlenianie liści. Występuje w wielu różnych gatunkach i odmianach. Popularne są między innymi herbaty chińskie, japońskie, wietnamskie i koreańskie. Każdego roku na świecie produkuje się jej około półtora miliarda ton. Ponad 90 procent herbat produkowanych w Japonii stanowi właśnie herbata zielona, która jest również oferowana jako całe zestawy herbat.

Każdy kto pije zieloną herbatę zmniejsza szansę na nadciśnienie. Obniża się także prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu. Osoby pijące ten napój rzadziej mają też problemy z demencją. Dzieje się tak między innymi z powodu polifenoli, katechin i silnych antyoksydantów. Ważne są też zestawy witamin: A, B, C, E oraz mikroelementy takie jak wapń, cynk, mangan, potas, miedź.

Mnogość odmian i gatunków

Herbata herbacie nie jest równa. Przeróżne smaki i aromaty można wypróbować w coraz liczniej otwierających się herbaciarniach. Jeśli ktoś woli degustację w warunkach domowych warto kupić sobie zestawy herbat i sprawdzić która będzie najlepiej nam odpowiadać. A jakie gatunki i odmiany takie zestawy oferują nam najczęściej?

 • Herbata Bi Hong Green ma swoje pochodzenie w prowincji Yunnan. Daje intensywny napar z lekką cierpkością
 • Herbata Long Jing jest najsłynniejszą chińską herbatą na świecie. Ma łagodny smak i słodki aromat. Mnisi buddyjscy podawali ją pielgrzymom dla podtrzymania sił i odpędzenia złych myśli
 • Herbata sejak to herbata koreańska pełna orzeźwiającego smaku
 • Herbata Kukicha pochodzi z Japonii. W jej składzie znajdują się oprócz samych liści krzewu herbacianego także szypułki.
 • Herbata Sengha Kagoshima – najbardziej popularna w Japonii. Cechuje się słodkim naparem i wyraźnie zielonym kolorem
 • Herbata Fog Greeen Tea – herbata chińska, w smaku wyczuwalna jest słodycz. Ma bardzo przyjemny aromat i brązowawo – żółty odcień
 • Oprócz powyżej wymienionych można też się spotkać z wieloma innymi gatunkami i odmianami, które warto tutaj wymienić. Na przykład chińskie Anji Bai Cha, Tai Ping Hou Kui, Lu’an Gua Pian, Xinyang Mao Jian, Mengding Gan Lu. Spośród japońskich popularne też są Gyokuro, Matcha, Bancha, a z Koreańskich Jongjak i Woojeon

  Mieszanki z dodatkami

  Można też spotkać się z zestawami, które łączą zieloną herbatę z innymi składnikami. Są to między innymi mieszanki zawierające:

 • pomarańczę i jaśmin,
 • miętę ogrodową, trawę cytrynową i aromaty owoców tropikalnych
 • płatki róży i owoce granatu.
 • Tego typu połączenia popularne są w Wietnamie, gdzie mozna napić się zielonej herbaty jaśminowej, lotosowej, ananasowej albo chryzantemowej. Dobra herbata bywa ponadto zwykle mieszanką kilku różnych składników.
  Jeśli nie ma wystarczająco dużych zasobów finansowych, by wypróbować przeróżne herbaty świata w ich naturalnych ojczyznach, wiele z można nich kupić w Polsce. W niejednym centrum handlowym i nie tylko, można zauważyć sklep z herbatami oferujący często bardzo bogaty asortyment. Można także skorzystać z zakupów online.