19
- luty
2018
Autor: admin
Możliwość komentowania Zielona herbata w domowych zabiegach upiększających została wyłączona
Zielona herbata w domowych zabiegach upiększających

Zielona herbata

Zielona herbata jest nie tylko orzeźwiającym napojem, który znakomicie pobudza umysł, świetnie smakuje i zapobiega wielu chorobom. Zawarte w niej substancje sprawiają bowiem, że zielona herbata z powodzeniem może być stosowana również jako surowiec w kosmetologii – i to zarówno w komercyjnych preparatach, jak i w czasie zabiegów wykonywanych samodzielnie w domowym zaciszu. Jakie jednak ma działanie? Jak przeprowadzić zabiegi z jej wykorzystaniem?

Zalety zielonej herbaty

Jedną z najważniejszych zalet, jakie mają zielone herbaty stosowane zewnętrznie na skórę są możliwości regeneracji zmęczonych bądź uszkodzonych tkanek. Tę właściwość potwierdzają zarówno liczne badania naukowe, jak i doświadczenie kobiet stosujących proste zabiegi polegające na przyłożeniu do skóry namoczonych, rozwiniętych liści zielonej herbaty – zwłaszcza gatunku gunpowder.

Działanie zielonej herbaty

Kolejne pozytywne działanie zielonej herbaty polega na likwidowaniu takich mankamentów urody jak worki pod oczami czy opuchlizna na twarzy. Najskuteczniejsza w tym wypadku okaże się dobra herbata którą należy zalać wodą. Co ważne, w przypadku zielonej herbaty nie powinna to być wrząca woda – optymalna temperatura, przy której liście zachowują wszystkie swoje właściwości wynosi od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Po zaparzeniu torebki z herbatą należy rozciąć, a namoczone liście nałożyć na oczy i trzymać co najmniej przez piętnaście minut.

Inny przykład wykorzystania liści zielonej herbaty w kosmetyce to wykonanie maseczki, której podstawowym składnikiem są właśnie one. Maseczka, w skład której wchodzi także jogurt naturalny i starta świeża kurkuma to doskonały sposób na to, by zniwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry. Wszystkie składniki powinny zostać ze sobą dokładnie wymieszane i pozostawione na skórze twarzy przez minimum piętnaście minut.