05
- lipiec
2017
Autor: admin
Możliwość komentowania Rodzaje zielonej herbaty została wyłączona
Rodzaje zielonej herbaty

Najpopularniejszą obecnie odmianą herbaty jest zielona herbata, którą charakteryzuje nie tylko bardzo przyjemny smak i aromat, ale również wiele cennych dla zdrowia i urody właściwości. Powoli zaczyna ona wypierać czarną herbatę, jednak warto wiedzieć o tym, iż praktycznie każdy sklep z herbatami oferuje kilka różniących się między sobą odmian.

Herbaty japońskie

Sencha to obecnie bardzo popularna japońska zielona herbata, którą charakteryzuje żółtawo-zielony kolor oraz lekko trawiasty smak i aromat. To bardzo cenne źródło antyoksydantów, które pomagają walczyć z procesem starzenia się organizmu poprzez walkę z wolnymi rodnikami. Najlepsza w smaku jest Sencha First Flush, która pochodzi z dosyć wczesnego zbioru, dzięki czemu jest bardzo odporna na gorzknienie. Inną pochodzącą z Japonii herbatą jest herbata bancha, którą odznacza dosyć cierpki smak, jednak zawiera ona dosyć małe ilości kofeiny, dzięki czemu można pić ją nawet przed snem.

Herbaty chińskie

Najpopularniejszą chińską zieloną herbatą jest gunpowder, którą można najczęściej spotkać w postaci ciemnooliwkowych i zwiniętych kulek. Jej picie zaleca się głównie w okresie jesienno-zimowym, ponieważ pomaga wzmocnić układ odpornościowy przed atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Z Chin pochodzi również Lung Ching, którą odznacza nie tylko orzeźwiający i przyjemny smak, ale również spora ilość witaminy C oraz korzystnych dla zdrowia antyoksydantów.