23
- grudzień
2017
Autor: admin
Możliwość komentowania Herbata zimowa i świąteczny aromat herbaty została wyłączona
Herbata zimowa i świąteczny aromat herbaty

Herbata zimowa

Dobra herbata jest elementem towarzyszącym większości spotkań niezależnie od tego czy są one w gronie znajomych, przyjaciół czy najbliższych. Nic dziwnego, że pojawia się także w święta, gdy często temperatura na zewnątrz sprawia, że potrzebujemy czegoś rozgrzewającego. W tym charakterze idealnie sprawdza się herbata. Nie musi być to herbata zimowa. Może być to biała herbata, herbata czarna, zielona czy nawet herbata rooibos, nie ma to większego znaczenia. Pewne jest jedno, by uzyskać pożądany efekt potrzebne są dodatki.

Co będzie dobre by podać rozgrzewającą i aromatyczną herbatę?

Przyprawy jak imbir czy kardamon i cynamon, ewentualnie, gdy możemy sobie na to pozwolić odrobina alkoholu, owoce (pomarańcze, maliny, żurawina). W ten sposób powstaje autorska mieszanka, którą możemy określić jako najlepsza herbata. Dobrej jakości napary poza walorem towarzyskim mają także inne zalety. Są znakomite smakowo, wspaniale pachną, oraz, co nie pozostaje bez znaczenia w okresie świąteczno-gwiazdkowym, pasują na prezent. Najmilej widziane w tym charakterze będą zestawy herbat. Dlaczego? Bogactwo różnych rodzajów sprawia, że każdy, nawet najbardziej wyrafinowany smakosz będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Nawet jeżeli nie każde podniebienie zainteresują być może dla nich nudne i zbyt typowe herbaty zielone i czarne, zawsze w takiej mieszance znajdzie się coś bardziej interesującego i wyróżniającego się smakowo.

Lepsze herbaty

Z kolei gdy mamy do czynienia z kimś bardziej tradycyjnym, który lubi to, co zna, wtedy zaproponujmy mu herbaty zielone i czarne lepszego sortu, jak earl gray czy darjeeling. Szczególnie, że wiele z nich to herbaty świata pochodzące z całego globu i nawet smak znany nam od lat w naszej kulturze może mieć jakość premium. Gdzie najłatwiej trafić na herbatę idealną na prezent? Bynajmniej nie w supermarkecie, udajmy się raczej do miejsca oznaczonego jako „herbata sklep internetowy„. Oczywiście równie dobry do tego celu będzie też sklep naziemny, może nieco droższy, ale wszystkie produkty możemy zobaczyć na miejscu.